Боротьба з небажаною рослинністю в посівах зернових культур | | Хімагромаркетинг

Боротьба з небажаною рослинністю в посівах зернових культур

На полях, після збору врожаю соняшнику аграрії планують посів озимих або ярих зернових культур. Одним із важливих факторів який впливає на формування майбутнього врожаю це заселення поля бур’янами. Погодні умови осені 2017-го року були сприятливими як для озимих зернових так і бур’янів. Головна причина – затяжна, тепла осінь із регулярними дощами, що випадали на переважній частині території країни.

Шкідливий вплив бур’янів (небажаної рослинності) поділяється на декілька факторів:

Конкуренція за ресурси розвитку – це волога, поживні речовини, світло та інші. Бур’яни поглинають для свого розвитку вологу, якої часто обмаль. Ви вносите програмовану дозу добрив, розраховуючи отримати пристойний врожай, але їх частина піде на розвиток врожаю бур’янів. Небажана рослинність в конкуренції за сонячне світло може знизити інтенсивність фотосинтетичних процесів.

Так, за даними дослідників, в надземній масі бур’янів міститься від 1,80 до 2,16% азоту, 0,50–1,19% фосфору і 2,06–4,67% калію на суху речовину, а також бур’яни забирають відповідну кількість води – 400–700 г/г сухої речовини. Тож наявність лише 100 г/м2 біомаси однорічних бур’янів уже призводить до істотних втрат урожаю зерна – 100–150 кг/га, а багаторічних – 200–300кг/га.

 

Алелопатичне пригнічення бур’янами культур – рослини виділяють у ґрунт та у повітря багато хімічних речовин, які спроможні пригнічувати культурні рослини, даючи конкурентні переваги перед іншими рослинами в біоценозі. Це пригнічення може мати незворотний характер, оскільки діє на генетичний код культури.

 

Значно затрудняють та здорожують збиральні роботи. Багато видів бур’янів дозрівають разом із культурою, і їх насіння потрапляє в бункер разом із зерном. Потім потрібна дуже ретельна доробка зерна, оскільки Держстандарт не допускає домішок насіння гірчака повзучого, кукелю звичайного, в’язелю різнокольорового, кроталярії, дурманів індійського та звичайного, геліотропу опушеноплідного, пажитниці п’янкої, рицини звичайної, софори лисохвостої, термопсисів гірського та ланцетовидного (мишатник), триходесми сивої, ворсинки, мар’яника польового, донника, сорго, пажитника сінного більше, ніж 0,05%.

 

Критичний період для контролю бур’янів восени — це, як правило, ранній період росту культури, починаючи від появи проростків або сходів, період під час якого бур’яни здатні конкурувати з пшеницею озимою за поживні речовини. Тому обмежувати шкідливість бур’янів необхідно на ранніх етапах розвитку культури. Багаторічні дані з порівняльної оцінки ефективності осіннього і весняного внесення гербіцидів однозначно підтверджують більш високу доцільність внесення гербіцидів саме в осінній період.

Компанія Хімагромаркетинг пропонує на посівах озимих зернових в осінній період, застосовувати гербіциди сульфонілсечовинної групи: Герсотил (трибенурон-метил 750 г/кг), Амадор (амідосульфурон 750 г/кг), Оріон (тифенсульфурон-метил 750 г/кг). Застосування бакових сумішей гербіцидів (Герсотил+Амадор, Герсотил+Оріон), надійно захистить озимі зернові від однорічних широколистяних бур’янів.

 

За розміщення зернових після посівів соняшника може призвести до появи падалиці соняшнику яка дуже дошкуляє посівам зернових культур. А враховуючи насиченість сівозмін соняшником, боротьба з падалицею досить актуальна для сучасного землеробства.

  

Боротьба ускладнюється тим, що падалиця може прорости у будь-який час вегетації зернових. І цих проростань (хвиль) протягом сезону може бути декілька. Практично після кожних опадів ми можемо очікувати появи нових сходів соняшнику. Найкраще знищуються однорічні та багаторічні широколистяні бур’яни в тому числі падалиця класичного соняшнику за допомогою гербіцидів у фазі кущення препаратами: Подмарин (2.4 дихлорфеноксиоцетової кислоти 2 етилгексиловий ефір 2.4 Д, 452.5 г/л + флорасулам 6,25 г/л), Оптимум ( дикамба 480 г/л ) , Мікодин (2,4 Д– диметиламінна сіль 344 г/л + дикамби диметиламінна сіль, 120 г/л).  Другу обробку до фази прапорцевого листка рекомендуємо використати бакову суміш гербіцидів з такими  діючими речовинами: трибенурон-метил та амідосульфурон (Герсотил + Амадор).

 

Гербіцид з групи сульфонілсечовини – Оріон (тифенсульфурон–метил, 750 г\л) також використовується на посівах зернових для боротьби із падалицею класичного соняшника та широколистими бур’янами до фази прапорцевого листка, а саме; горець, види гірчиці польова нетреба, види зірочника, лобода гібридна, мак дикий, лобода біла, підмаренник чіпкий (до 4-ї мутовки), редька дика, ромашка, види фіалки, види щириці. Діюча речовина має системну дію. Активно проникає через листя, пригнічує біосинтез валіна та ізолейцина, що призводить до загибелі рослин.

 

Але перед застосуванням гербіцидного захисту необхідно також враховувати особливості падалиці соняшника, тобто стійкість соняшнику до таких діючих речовин гербіцидів як трибенурон-метил та похідних імідазолінів. Євролайтинг та Експрес.  В такому випадку в порт фоліо компанії «Хімагромаркетинг» є препарат Цукрон + (клопіралід, 300 г/л). Гербіцид Цукрон+ володіє системною дією, легко поглинається листям і корінням. Швидко поширюється по рослині, в тому числі в кореневу систему. Блокує точки зростання меристемних тканин, зупиняє ріст, що викликає загибель бур’янів. Токсичний ефект досягається шляхом впливу на процеси дихання клітин. Знищує як надземну частину, так і кореневу систему бур’янів, в тому числі бруньки вегетаційного відновлення і кореневі паростки осотів. Тому Цукрон+ досить легко знищує навіть перерослі рослини, а за рахунок післядії стримує протягом сезону появу нових хвиль проростаючих рослин.

 

Рішення про проведення захисних заходів у посівах приймається тільки на підставі результатів обстеження полів. Залежно від ступеня засміченості та видового складу бур’янів для кожного поля уточнюються препарати та норми їх застосування.

 

 Компанія «Хімагромаркетинг» щиро бажає аграріям чистих від бур’янів полів та великих врожаїв.