English

Новости компании
Миссия
Логистический центр
Награды
Контакты
Вакансии

Поиск
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Откуда Вы о нас узнали?


  

Новости компании

14.02.2017

ENDOSPOR DM – інноваційний біологічний препарат!

Сучасним напрямком підвищення урожайності та якості сільськогосподарських культур є впровадження у виробництво високих енергозберігаючих технологій. Значне місце в цьому займають біопрепарати.

На сьогоднішній день мікробіологічною промисловістю випускається цілий ряд біологічних препаратів, що позитивно впливають на поліпшення фітосанітарного стану ґрунту, зниження чисельності шкідників і хвороб, підвищення врожаю і якості. Застосування нових біологічних препаратів відкриває можливість реалізації величезного біологічного потенціалу рослинного організму, закладеного в його генотипі. Компанія «Хімагромаркетинг» виводить на ринок України німецький препарат ENDOSPOR DM, що відкриває нову еру в ідеальному відношенні мікроорганізмів з культурою. Особливістю даного продукту є поєднання в одному препараті мікоризного гриба та бактерій, кожна з яких виконує важливу роль у рості та розвитку рослини.

До складу препарату входять:

  • Ендомікоризний гриби Glomus intraradlces;
  • Корисні бактерії (PGPR): Azospirillum brasilense, Azotobacter chroococcum, Bacillus megaterium, Pseudomonas fluorescens;
  • Вітаміни: Біотин, Фолієва кислота, B, B2, B3, B6, B7, B12, C, K.

Дія біологічного препарату ENDOSPOR DM ґрунтується на симбіозі ґрунтових мікроорганізмів з рослинами. Багато необхідних рослинам елементів живлення, наприклад, деякі сполуки фосфору, кальцію, калію, азоту, знаходяться в ґрунті в недоступній для рослин формі. І якщо б симбіоз мікроорганізмів і рослин не був так широко поширений в природі, рослини сильно страждали б від мінерального голоду. Роль ґрунтових мікроорганізмів в рості та розвитку рослин надзвичайно велика, наприклад насіння орхідей мають мікроскопічно маленькі розміри і не містять ніяких поживних речовин, тому можуть прорости тільки при наявності гриба-симбіонта. Також існують цілий ряд родин які не утворюють мікоризу, насамперед це водорості, паразити, а також деякі однорічні: гречані, хрестоцвіті, осокові.

Бактерії які входять до складу препарату ENDOSPOR DM здійснюють важливі функції, пов’язані з динамікою води, кругообігом поживних речовин і придушенням хвороботворних бактерій. Деякі з них виробляють речовини, що зв’язують частки ґрунту в невеликі агрегати і, таким чином, впливають на рух води. Стійкі агрегати поліпшують інфільтрацію води і підвищують волого утримуючу здатність ґрунту. Перш ніж на ділянці ґрунту виростуть рослини, необхідно, щоб там заселилися, передусім, фотосинтетичні бактерії. Вони фіксують атмосферний азот і вуглець, виробляють органічні речовини і зв’язують достатню кількість азоту та інших поживних речовин, необхідних для кругообігу азоту в ґрунті.

Рис. 1 Ендомікоризний гриби Glomus intraradlces.Glomus intraradices є представником широко поширених мікоризних грибів (Glomeromycota), знайдених в різних екосистемах у всьому світі, в тому числі в помірному і тропічному кліматі. Як симбіонти вони є досить ефективними в мобілізації, займаючи і передаючи мінеральні поживні речовини, і вони легко заселяють багато видів рослин, в тому числі сільськогосподарські культури. G. intraradices є одним з найбільш вивчених AM грибів і є першим компонентом у багатьох комерційно доступних інокулянтах. Гриб Glomus intraradices утворює взаємовигідні відносини з більшості сільськогосподарських рослин. Рослини забезпечують гриб цукрами, які є важливим джерелом енергії, в обмін на це гриб поглинає поживні речовини з ґрунту як корінь і передає їх безпосередньо рослині. Завдяки мікоризному грибу Glomus intraradices, рослина може використовувати більш ефективно великий обсяг ґрунту, а також краще поглинати воду і поживні речовини, такі як фосфор (у т.ч. в недоступною формі), залізо, мідь, азот, калій, кальцій і ін.

Рис. 2 Бактерії Azospirillum brasilenseAzospirillum brasilense — цей вид бактерій сприяє фіксації азоту коренями рослин, що підвищує здатність коренів утримувати воду і посилює ріст кореневої системи в цілому. Вплив бактерій на ріст рослин порівняно з обробітком ґрунту азотними добривами і в деяких випадках може його повністю замінити. Хороша стійкість бактерій до критичних погодних умов дозволяє знизити не тільки витрати води на полив рослин, але і кількість азотних добрив, що негативно впливають на навколишнє середовище. Дослідження показали, що хороший результат досягається далеко не в кожному ґрунті.

Рис. 3 Бактерії Azotobacter chroococcumAzotobacter chroococcum — типовий представник вільноживучих мікроорганізмів. Перегнійні речовини ґрунту азотобактером практично не засвоюються. Однак, якщо в ґрунті є органічні сполуки і продукти розпаду рослинних і тваринних клітин, азотобактер розвивається добре. Зокрема, він посилено розмножується в ґрунтах, удобрених соломою і соломистим гноєм, а також в різноманітних компостах, що містять целюлозу. Азотобактер добре асимілює речовини, що утворюються при розпаді целюлози. Розвиток азотобактера і фіксація їм азоту в значній мірі залежать від наявності в середовищі фосфору. Джерелом фосфору можуть служити як органічні, так і мінеральні, що містять сполуки фосфору.

Рис. 4 Бактерії Pseudomonas fluorescensPseudomonas fluorescens — добре відома здатність псевдомонад, продукувати жовто-зелені флуоресцентні водорозчинні пігменти, так звані сидерофори, які виконують функцію зв'язування і транспорту заліза в клітини бактерій. Фітопатогени продукують власні сидерофори, проте на відміну від псевдомонад вони набагато повільніше зв'язуються з іонами заліза, і псевдомонади виграють у конкурентній боротьбі з фітопатогенами за такий життєво важливий елемент, як залізо. Таким чином, зв'язування заліза призводить до обмеження зростання фітопатогенів і поліпшенню росту рослин (стимулюючий вплив на рослини).

Рис. 5 Бактерії Bacillus megateriumBacillus megaterium представляють собою дрібні, грампозитивні аеробні спороутворюючі палички розміром 2 * 6 мкм. Клітини містять значну кількість сполук фосфору. Бактерія має здатність перетворювати складні фосфорорганічні сполуки (нуклеїнові кислоти, нуклеопротеїни і т.д.) і важкодоступні мінеральні фосфати в доступну для рослин форму. Крім цього бактерія виробляє біологічно активні речовини (тіамін, піридоксин, біотин, пантотенову і нікотинову кислоти і д р.).

Фахівцями компанії «Хімагромаркетинг» були проведені випробовування препарату ENDOSPOR DM на посівах зернових культурах:

Господарство Культура Урожайність, ц/га
З Ендоспор ДМ Контроль
ТОВ ВантенАгроОзима пшениця9080
ТОВ ЛампкаАгроОзима пшениця, сорт Матрікс78,576,6
Озима пшениця, сорт Лукулус76,676,3
ТОВ ГалстеданЯра пшениця, сорт Широко5551


Рис. 6 Аналіз стану рослин пшениці в залежності від застосування препарату ENDOSPOR DMПри обстеженні пшениці було виявлено, що рослини які обробленні препаратом ENDOSPOR DM були краще розвинені, що підтверджує позитивну дію симбіозу мікроорганізмів з рослинами. В результаті кращого мінерального живлення рослини більш стійкі до несприятливих умов та хвороб, що і доведено було приростом до врожаю який сягав 0,3-10 ц/га.Також препарат ENDOSPOR DM був випробуваний на посівах кукурудзи.

Рис. 7 ENDOSPOR DM в ТОВ «Галстедан» с. Стоянів, Радехівського району, Львівської області.

Рослини насіння яких було оброблене препаратом Ендоспор ДМ мали дружні вирівняні сходи, утворили краще розвинену кореневу систему, утворився другий ярус повітряних коренів. Рослини кукурудзи мають більшу висоту, заклали качани значно більших розмірів, що в подальшому відобразилося на прибавці урожаю.

Використання препарату ENDOSPOR DM:

    Витрата препарату 0,250 кг/га;
  • Може використовуватись із багатьма протравниками (при умові не змішування їх в одному баку);
  • Внесення в ґрунт — полягає в рівномірному внесенні на ґрунт безпосередньо препарату в сипучому вигляді або у вигляді робочого розчину, з наступним промиванням у кореневу зону;
  • Внесення разом з поливом — препарат ENDOSPOR DM вноситься за допомогою фертигації, а також полив безпосередньо робочим розчином стандартним способом.

Отже, можемо зробити висновок — препарат ENDOSPOR DM допомагає корінню зміцнювати імунітет, боротися зі збудниками різних захворювань, всмоктувати воду, фосфор і поживні речовини з ґрунту. За допомогою препарату рослина використовує ресурси ґрунту на повну потужність. Мікориза покращує якість ґрунту, аерацію, пористість, а обсяг загальної поглинаючої поверхні кореня рослини збільшується в багато разів.

Мікоризні гриби та бактерії забезпечують рослини поживними речовинами і вологою, отримуючи натомість вуглеводи і рослинні вітаміни, які продукується зеленими рослинами за допомогою фотосинтезу. Багатофункціональність біологічного препарату ENDOSPOR DM, його комплексна дія дозволяє виконувати одночасно декілька біологічних функцій культур (прискорення схожості насіння, захист його від хвороботворних бактерій і грибів, покращення живлення рослин, підвищення родючості ґрунту).

Біологічний препарат ENDOSPOR DM є незамінним у традиційних та органічних технологіях вирощування рослин.

Запрошуємо Вас більш детально дізнатися про використання препарату Ендоспор ДМ на семінарі «Ефективність і особливості використання біологічного препарату Ендоспор ДМ на зернових колосових культурах і кукурудзі. Досвід європейських і українських аграріїв.», в рамках виставки «Зернові Технології 2017», який відбудеться 16 лютого 2017р. з 10-00 до 12-00 в конференц-залі № 3, павільйону № 1.
Чекаємо на Вас!


Комментарии:Ваше имя:  
Введите Ваше сообщение:Защита от автоматических сообщений:

Символы на картинке: 

Защита от автоматических сообщений

« Назад
Версия для печати
Copyright 2007 "Химагромаркетинг"
Тел./факс: (044) 550-2000
Разработка сайта AFT.RU

Наш адрес:
02160, Украина, г. Киев, пр. Воссоединения, 15