English

Новости компании
Миссия
Логистический центр
Награды
Контакты
Вакансии

Поиск
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Откуда Вы о нас узнали?


  

Новости компании

13.05.2017

Хімічний захист посівів сої від бур’янів.

На сучасному етапі розвитку сільськогосподарського виробництва, однією з основних культур аграрного сектору України являється соя . У світі, а також в Україні, площі під вирощування цієї культури постійно збільшуються. У той час, як у 1996 році в Україні, відповідно до статистичних даних, соя займала лише 4300 га посівів, а валовий збір її сягав 5700 т насіння, то у 2013-му її посіви перевищили 1200 тис. га, а у віддаленій перспективі планується наростити до 3 млн га (6–9% орних земель). У США посіви сої займають 18% орних земель.

Соя — однорічна трав’яниста рослина з грубим стрижневим коренем, який проникає на глибину ґрунту 1,5-2,0 м. Від стрижневого довгі бічні корені. Основна маса коріння залягає в орному шарі ґрунту. Глибина залягання кореневої системи залежить від сорту та умов вирощування. Стебло сої має висоту від 0,2 до 2,0 м, може бути товсте або тонке, прямостояче або витке.

Стебло сої і бокові гілки закінчуються суцвіттям або витягнутою верхівкою, яка несе листки. Боби опушені, вкриті волосками як і вся рослина. Вирізняють крупні боби (6-7 см), середні — (4-5см), дрібні (3-4 см). Кількість насінин у бобі від 1 до 4, частіше 2-3, ця ознака успадковується. Кількість бобів на рослині від 10 до 350. Боби на рослині розташовуються більш-менш рівномірно, стисло у верхній, або нижній частині рослини. Висота прикріплення нижнього бобу від 2 до 30 см, залежить від способу і густоти посіву.

Система хімічного захисту посівів сої від бур’янів повинна бути складовою системи вирощування і залежить від типу обраної технології вирощування. Не можливо взяти навіть найбільш ефективну та дорогу систему захисту і вставити її в будь яку технологію вирощування. Адже застосування тих чи інших агротехнічних прийомів при основному та передпосівному обробітках, наявність тих чи інших груп бур’янів визначають їх технологічну і економічну доцільність застосування. Спеціаліст повинен чітко знати, які переважаючі групи бур’янів слід очікувати на конкретному полі, яка фізіологія їх розвитку і в які періоди вегетації культури настає їх найбільша шкодочинність, і лише тоді визначитись з якими групами гербіцидів він буде працювати: лише страховими, чи ґрунтовими, а може є доцільним застосувати гербіциди суцільної дії, або скомбінувати гербіциди з двох груп. Потрібно пам’ятати, що немає універсального гербіциду від усіх бур’янів. Втрати врожаю від рослин, що засмічують посіви можуть становити до 50%. Особливо критичним періодом для сої є фаза від сходів до початку цвітіння, яка співпадає з масовим проростанням та розвитком майже всіх злакових і дводольних однорічних бур’янів. Гербіциди, які використовуються на посівах сої відносяться до трьох груп:

Суцільної дії гербіциди (Тотал, ізопропіламінна сіль гліфосату, 480 г\л, з нормою 2–5 л\га, Тотал К, калійна сіль гліфосату, 625 г\л, з нормою 1,5–4 л\га) – застосовуються самостійно або в суміші з іншими гербіцидами для розширення спектру дії. Застосовуються восени, або після весняного відростання бур’янів. Доцільно використовувати весняне внесення, коли бур’яни активно ростуть і мають інтенсивний сокорух між листовим апаратом і коренями. Переважно гліфосати використовують на не окультурених полях, сильно засмічених багаторічними коренепаростковими, кореневищними злаковими та широколисними бур’янами.

Гербіциди ґрунтової дії відносяться до різних груп, які створені на основі певної діючої речовини. Гербіцид контактної дії Авангард (метолахлор, 960 г\л) з нормою 1,6–2,6 л\га, застосовують проти однорічних злакових і деяких дводольних бур’янів до посіву або до появи сходів. При цьому їх бажано загортати в ґрунт. Менше діють на паслін чорний, гірчицю польову, лободу білу. Ґрунтовий гербіцид Кратос на основі ацетохлору, 900 г\л з нормою 1,5–2,5 л\га, застосовують проти однорічних злакових і деяких дводольних бур’янів до посіву, або до появи сходів. Обмежену дію цей гербіцид має на гірчицю польову, амброзію полинолисту, гірчак розлогий. Гербіцид Кратос навіть при посушливих умовах не потребуює загортання в ґрунт. Ґрунтовий гербіцид Огородник на основі діючої речовини метрибузин, 700 г\кг з нормою 0,7 кг\га, також застосовується проти однорічних злакових і деяких дводольних бур’янів до появи сходів. При посушливих умовах потрібно загортати в ґрунт, але ефективність його при цьому вища ніж у інших аналогічних препаратів. Застосовуючи ґрунтові препарати необхідно пам’ятати, що ефективність їх застосування в першу чергу залежить від якості підготовки ґрунту, погодних умов під час проведення робіт та відрегульованості обладнання для внесення гербіциду. Необхідно провести технологічні наладки обприскувача та чітко встановити дозування препарату та води внесеної на гектар. При внесенні ґрунтових гербіцидів менше ніж 300 — 350 літрів на гектар розчину, ефективність їх дії різко зменшується. Також потрібно пам’ятати, що ефективність дії ґрунтових гербіцидів навіть за оптимальних умов рідко перевищує 73%. З цього слідує, що часто необхідно використовувати і страхові гербіциди.

Компанія «Хімагромаркетинг» пропонує ряд страхових гербіцидів для застосування на посівах сої. Насамперед це протизлакові гербіциди Норвел та Норвел Екстра на основі хізалофоп-п-етилу з концентраціями 50 та 125 г\л, відповідно. Речовина хізалофоп-п-етил швидко поглинається і легко переміщується в рослині, накопичується в вузлах і підземних кореневищах багаторічних злакових бур'янів, повністю руйнує меристематичні тканини кореневищ. Ефективний для боротьби з вторинним ростом кореневищ багаторічних рослин. Загибель бур'янів відбувається через 7-10 днів.

Гербіцид для боротьби з широколистими бур’янами Протеже на основі бентазону 560 г\л з нормою 1,5–2,5 л\га. Бентазон пригнічує різні дводольні бур'яни. Різна стійкість бур'янів і культурних рослин обумовлена різною швидкістю поглинання і детоксикацією препарату. Рослини, що проявляють стійкість, мало поглинають і швидко руйнують гербіцид. Протеже добре абсорбується листям бур’янів і пересувається від основи до верхівки. По механізму дії речовина відноситься до препаратів, інгібуючих фотосинтез.

Гербіцид з групи сульфонілсечовини – Оріон (тифенсульфурон–метил, 750 г\л з нормою 0,01-0,015 кг\га) також використовується на посівах сої для боротьби із широколистими бур’янами, а саме; види гірчаків, гірчиця польова нетреба звичайна, види зірочника, лобода гібридна, мак дикий, лобода біла, підмаренник чіпкий (до 4-ї мутовки), соняшник (падалиця), редька дика, ромашка, види фіалки, види щириці. Діюча речовина має системну дію. Активно проникає через листя, пригнічує біосинтез валіна та ізолейцина, що призводить до загибелі рослин. Страхові гербіциди використовуються з фази першого трійчастого листка до 3–5 трійчастих листків.

Як свідчить досвід вирощування сої на промислових посівах, найбільшої ефективності можна досягти лише при використанні бакових сумішей різних діючих речовин.

Компанія «Хімагромаркетинг» щиро бажає аграріям райдужних перспектив, високих урожаїв і всіляких успіхів.
Комментарии:Ваше имя:  
Введите Ваше сообщение:Защита от автоматических сообщений:

Символы на картинке: 

Защита от автоматических сообщений

« Назад
Версия для печати
Copyright 2007 "Химагромаркетинг"
Тел./факс: (044) 550-2000
Разработка сайта AFT.RU

Наш адрес:
02160, Украина, г. Киев, пр. Воссоединения, 15