Надійний біофунгіцид Бактолайв Сід

Однією з головних проблем сільського господарства в наш час є інтенсивне землеробство. Колись це здавалось ефективним та достатньо виправданою методикою. Однак все більше людей на разі думають про своє здоров’я, здоров’я своїх дітей та чистоту навколишнього середовища. А сільгоспвиробники шукають альтернативні шляхи покращення якості та кількості своєї продукції, зведення до мінімуму хімічних добрив та пестицидів. Вчені по всьому світу розробляють нові засоби захисту рослин від хвороб та шкідників, а також ефективні добрива на біологічній основі.

 

Компанія Хімагромаркетинг активно поширює ідею органічного землеробства. В порт фоліо компанії вже є біологічний препарат Ендоспор ДМ від європейської компанії із світовим ім’ям Bactiva. Ми раді повідомити, що відбулась реєстрація нового біологічного препарату Бактолайв Сід від європейської компанії RHIZO-MIC.

Бактолайв Сід  – біофунгіцид на основі мікроорганізмів та NPK. СКЛАД: N – 1%, P2О5 – 0,5%, K2О – 18%, мікроорганізми родів Trichoderma harzianum, та Bacillus spp., органічна речовина – не менше 50%.

Дія біофунгіцида направлення на захист зернових культур від кореневих гнилей. Кореневі інфекції – поширені шкідливі захворювання. Залежно від збудників й агроекологічних умов, розрізняють гельмінтоспоріозну, фузаріозну, церкоспорельозну та офіобольозну кореневі гнилі. У певній кліматичній зоні, як правило, переважає один тип ураження, що є найшкідливішим.

Фузаріозна коренева гниль

Фузаріозна коренева гниль

 

Фузаріозна гниль поширена повсюдно, але переважає в районах із достатнім або нестійким зволоженням. Уражуються рослини різного віку. Хвороба може бути причиною відмирання проростків до їхньої появи на поверхні ґрунту. Вона викликає побуріння первинних і вторинних корінців, підземного міжвузля та основи стебла. На уражених органах рослин спочатку з’являються бурі, коричневі штрихи або смуги, які потім розростаються.

У період вегетації хвороба викликає зрідження посівів і відмирання продуктивних стебел. Частина уражених стебел утворює недорозвинений колос із плюсклим зерном, а іноді спостерігається й пустоколосиця. Збудниками захворювання є гриби роду Fusarium.

 

Гельмінтоспоріозна, коренева гниль

Гельмінтоспоріозна, коренева гниль

 

Хвороба поширена по всій території України. Інтенсивний її розвиток відбувається в посушливі роки. Захворювання викликає побуріння, деформацію і викривлення проростків, які часто гинуть до виходу на поверхню ґрунту. Під час появи сходів на піхві першого листка, а пізніше в основі стебла утворюються бурі смуги і плями. Залежно від ступеня розвитку, хвороба може викликати зрідження посівів.

Церкоспорельозна коренева гниль

Церкоспорельозна коренева гниль

 

Церкоспорельозна гниль розповсюджена в західних і центральних районах України. Викликає почорніння та відмирання коріння. Найбільш характерним для хвороби є поява біля основи стебел, іноді в підземному міжвузлі і піхвах листя еліптичних плям (0,5-2,5 см) кавового кольору. На плямах утворюються дрібні чорні мікросклероції, що, зливаючись, нагадують коростинки. Всередині стебла виявляють великі скупчення грибниці, яка спочатку має світло-сірий, а пізніше коричневий колір. Недобір урожаю від захворювання може досягати 30% і більше. Стійких до хвороби сортів немає.

Офіобольозна коренева гниль

Офіобольозна коренева гниль

Захворювання виявляють вогнищами в районах з підвищеною вологістю. Уражена коренева система темніє, загниває і відпадає біля вузла кущення. Основа стебла чорніє, і під піхвою першого нижнього листка утворюється скупчення буруватої грибниці. Уражені рослини погано кущаться, під час цвітіння у них зав’ядають листки і відмирають стебла, а у колоссях стебел, що не відмирають, часто формується щупле зерно, ще частіше буває пустоколосість. Продуктивність уражених рослин знижується на 40% і більше.

Для отримання вирівняних і дружніх сходів з оптимальною густотою та добре розвинутою кореневою та вегетативною масою ми рекомендуємо використовувати біофунгіцид Бактолайв Сід.

Штами Bacillus subtilis, що входять в склад препарату проявляють різнобічну дію на збудників захворювання: виробляють антибіотики, є антагоністами по відношенню до фітопатогенів. Крім того, в більшості випадків вони проявляють стимулюючий ефект щодо імунітету культур.

Гриб Trichoderma пригнічує розвиток фітопатогенів прямим паразитуванням, конкуренцією за субстрат, а також виділенням біологічно активних речовин, які пригнічують розвиток багатьох видів збудників захворювань і гальмують їх репродуктивну здатність.

За рахунок високої біологічної активності гриб Trichoderma швидко освоює субстрат, активно бере участь в розкладанні органічних сполук, процесах амоніфікації та нітрифікації, посилення мобілізації фосфору і калію, збагачуючи ґрунт рухливими формами поживних речовин.

 

Колонізація мікроорганізмами кореневої системи рослин сприяє збільшенню врожайності культур. Після обробки насіння препаратом Бактолайв Сід, інтродуковані конідії колонізують поверхню коріння, збільшуючи їх поглинаючу поверхню і створюючи біологічний бар’єр від фітопатогенів.

 

BactoliveSeed

Використання: Бактолайв Сід призначений для обробки насіння пшениці, ячменю, жита, вівса, кукурудзи (озимі та ярі злаки): розчиніть 100 г препарату в 8-10 літрів води та обробіть 1 т насіння.

 

Добре розвинена коренева система – основа майбутнього високого урожаю!