Баштанні культури

Баштанні культури — вихідці з тропічних і субтропічних країн. Баштанні рослини потребують великої площі харчування (від 1 до 8 м2) в залежності від культури, сорту, типу грунту, кліматичних умов. Догляд за баштанними культурами полягає в проріджуванні сходів, двох-триразовому розпушуванні міжрядь, видаленні бур’янів, присипки землею ділянок пагонів, боротьбі з хворобами і шкідниками.

Бур’яни, що з’являються раніше сходів кавуна або одночасно з ним, завдають більшої шкоди, ніж ті, які сходять пізніше. Чим молодше рослини баштанних культур, що контактують з бур’янами, тим істотніше проявляється шкідливість останніх. З огляду на, що критичний період, коли збиток від бур’янів максимальний, доводиться на перші тижні зростання і розвитку культур, контроль бур’янів є важливим заходом.

Баштанні культури потребують захисту від шкідників і хвороб. Найбільшої шкоди баштанних культур завдають дротяники і несправжні дротяники, баштанна попелиця, павутинний кліщ, гусениця озимої і польовий совок і деякі птахи. Що стосовно хвороб, найбільшої шкоди баштанних культур завдають фузаріозне в’янення, антракноз і борошниста роса, які особливо інтенсивно розвиваються у вологу похмуру погоду і тоді, коли баштанні культури вирощують часто на одному і тому ж місці, значної шкоди їм приносить і бактеріоз.

Система захисту баштанних культур