Льон

Найважливішим резервом підвищення продуктивності льонарства є скорочення втрат врожаю від хвороб, шкідників і бур’янів при раціональному застосуванні захисних заходів, що є складовою частиною технології виробництва льону-довгунця. Потенційні втрати льонарства в цілому складає: від шкідників 4,4%, від хвороб — 10, і від бур’янів — 21.8% валового врожаю.

При широкому поширенні фузариозного в’янення, антракнозу, крапчатости, бактеріозу спостерігається повна або часткова загибель посівів. Фузаріозне побуріння, іржа, пасмо, поліспороз і інші хвороби льону значно знижують насіннєву продуктивність рослин, а також урожай і якість волокнистої продукції. Систематично шкодить посівам блошка лляна та інші комахи. Бур’яни знижують врожайність і якість продукції, поглинаючи поживні речовини і вологу, затінюючи льон і сприяючи його вилягання.
Система захисту льону розроблена з урахуванням поширення та шкодочинності його хвороб, шкідників і бур’янів, стійкості до хвороб оброблюваних сортів, агротехніки вирощування культури, оптимізації фітосанітарної обстановки посівів.

Система захисту льону