Сорго

Успішне вирощування зернового сорго багато в чому залежить від чіткого і якісного виконання прийомів по догляду за посівами. Факторами, які найбільше впливають на врожайність сорго, особливо в умовах дефіциту вологи, є шкідники, хвороби і бур’яни. Адже в умовах посухи вони є конкурентами культурних рослин. Зниження врожайності може бути на рівні 50% і більше. Причому цей фактор може бути регульований технологією вирощування.

Сорго сильно пригнічується бур’янами через повільне зростання на початку вегетації і тому на засмічених ділянках сильніше, ніж інші культури, знижує врожайність.
Сорго, володіючи рядом захисних властивостей до шкідників і хвороб, порівняно стійко до багатьох з них. Наявність на вегетативних органах воскового нальоту, вміст в зерні алкалоїду таніну, а в листі кремнезему і глюкозидов забезпечує їм високу ступінь резистентності. Однак, ряд шкідників і хвороб приносять істотну шкоду сорго. Найбільш небезпечними шкідниками сорго є: попелиця, луговий метелик, бавовняна совка, дротяники і несправжні дротяники.

Соргові культури в основному схильні до грибних хвороб: стеблові гнилі, плямистість листя, головня і інші. Сорго менше уражається сажкових хворобами, але сильно страждає від бактеріальних стеблових гнилей, які знижують урожай і якість кормів. Нестійкі до загнивання і пліснявіння насіння сорго, обвалені або з пошкодженою оболонкою, в сиру погоду, так як мають гігроспособностью.

Система захисту сорго