Огляд посівів в Одеській області

Добрий день Шановні аграрії!!! Ще місяць-два і кожен з Вас задумається, яке насіння озимого ріпаку обрати в важких умовах війни, закритих логістичних коридорах, ціни і т.д…
Сьогодні хочу Вам презентувати сорт озимого ріпаку ГК Габріелла від компанії «Хімагромаркетинг», на разі ми перебуваємо в Любашівському районі Одеської області і візуально можете побачити, який цей сорт на вигляд, зараз проведемо огляд з агрономічною службою контрагента і розкажемо Вам коротко про характеристики даного сорту… І так, сорт ГК Габріелла.
Це середньоранній сорт – 270-280 днів до дозрівання, який має найвищий бал по зимостійкості та по стійкості до осипання в момент збирання… Також Ви бачите, що він підтверджує свою характеристику, а саме, кущення- вище середнього, і на разі ми маємо 180-190 см висоту рослин, файні рослини і це буде сорт економічно, для Вас, доцільний і господарство зможе висівати його два-три роки не затрачаючись на насіння.
Продовжуємо обстеження і наразі з агрономічною службою господарства, що вирощує даний сорт ГК Габріелла, хочеться поділитися, як саме вдалося зберегти потенціал сорту і що проводили на полі для Ваших заміток…
– Доброго дня Антон Сергійович, розкажіть коротко, що Ви тут робили:
– Значить, рано навесні ми “підкормили” і внесли мінеральні добрива:
– Карбамід по 250 кг/га;
– Сульфат амонію по 150 кг/га;
По хімічному захисту: Гербіцид був застосований Цукрон + по 350 г/га, Фузарин – фунгіцид, 1 л/га і інсектицид Оперкот Акро 150 г/га.
Друге внесення було перед цвітінням в фазу бутонізації:
– Інсектицид – 250 г/га Оперкот Акро ;
– Фунгіцид – Стробітек Мульті – 1,0 л/га;
– Акселератор гідро бор -1,0 л/га.
Також уже по цвітінню, 7 днів тому, внесений інсектицид Стар 20 по 200 г/га.
-Ну а будете планувати ще якусь обробку?
– Так у нас ще запланована обробка після цвітіння – тебуконазол 250 г/л, називається Тебуфор по 1,0 л/га та Оперкот Акро по 250 г/га. І на завершення це десикація перед збиранням. Продовжуємо обстеження, наразі з агрономічною службою ТОВ “Пальміра Грейн” обстежуємо ріпак ГКХ 0224, гібрид від компанії «Хімагромаркетинг». Які враження Антон Сергійович, що робили, два слова, якщо можна? На даному полі навесні провели гербіцидну обробку Цукрон + по 350 г/га + Етафорон 25 г/га, Фунгіцид Фузарин по 1,0 л/га, Інсектицид Оперкот Акро по 250 г/га. І друга обробка була вже інсектицидом по цвітінню – ацетаміпридом – Стар 20 по 200 г/га. На даному полі наразі вже кінець цвітіння, планується ще одна фунгіцидна, інсектицидна обробка проти ріпакового комарика…
А от інформація для льонарів — гірчак, зокрема падалиця соняшника, на даному полі бачите роботу препарату Цукрон + по падалиці соняшнику з нормою 0,33 л/га, роботу Оріону по амброзії…
– Ось так на сьогодні виглядають посіви в Одеській області, Миколаївський район.
– На сьогодні продовжуємо обстеження Одеської області – озима пшеничка, проведено дві обробки:
-Перша – гербіцидно-інсектицидно-фунгіцидна, це у нас як гербіцид використані препарат Флумет та препарат Оріон по 15 г/га, також препарат Доктор Кроп в нормі 0,6 л/га, як фунгіцид і препарат Ранчо як інсектицид…
-І друга – буквально десять днів назад, перед виходом колосу, це у нас фунгіцидно-інсектицидна обробка: Жокей Екстра в нормі 0,6 л/га та препарат Оперкот Акро, в нормі 150 г/га…
Як бачите, все на сьогодні у цієї пшенички прекрасно, тому користуйтесь..
Продовжуємо обстеження Одеської області, на предмет фітофагів та хвороб, наразі знаходимося на полі гірчиці, культура, для цього року, дуже популярна, разом з агрономом ТОВ Південна Житниця.
Антон Сергійович, розкажіть, такий перший досвід Ваш по гірчиці, які надії, що робили, що не встигли…
На даному полі в суботу була проведена одна, єдина обробка гербіцидом Цукрон +, в нормі 300 г/га, фунгіцид Стробітек Мульті, норма 1,0 л/га та інсектицид Оперкот Акро 150 г/га, планується надалі знищення злакових бур’янів, та я думаю, що в майбутньому — десикація…
Ну, скоріш всього, закрити після злакових бур’янів десикацію у Вас не вийде, така культура дуже смачна для різних шкідників, думаю що все-таки Вам прийдеться моніторити шкідників на даній культурі і ще робити обробку, але досвід набувається, перший раз як кажуть, сходи гарні, густота гарна, тому будем надіятись на гарний бункер…
ГКТ 288, ФАО 290, Одеська область, посів 07.05.23, маємо прекрасні сходи вже на 18.05.23.
Сходи соняшнику, пішли вже злакові бур’яни, просо, як попередник, тому ще листочок і будем працювати – Луазит 1,0 л/га або Норвел Екстра 1,0 л/га