Система захисту ярого ріпаку та гірчиці | Хімагромаркетинг

Ріпак ярий

Ріпак відносяться до сімейства капустяних, тому посіви цих рослин схильні до загрозам з боку одних і тих же хвороб і шкідників.

У природно-кліматичних умовах України визначено 211 видів фітофагів, які ушкоджують капустяні культури, або 14% всіх шкідливих для сільськогосподарських рослин комах, серед яких кількість спеціалізованих шкідників налічує понад 50 видів.

До основних хвороб ріпаку та гірчиці ставляться чорна ніжка, несправжня борошниста роса, чорна плямистість, бактеріоз коренів, гнилі і фомоз.

Посіви ріпаку та гірчиці пошкоджує ряд шкідників близькоспоріднених групи овочевих капустяних культур: хрестоцвіті блішки, хрестоцвіті клопи, капустяна міль, білявка і ін. В цьому розділі описано шкідників ріпаку та гірчиці, завдають сильної шкоди культурам. культурам.

Для боротьби з хворобами і шкідниками ріпаку та гірчиці слід впроваджувати у виробництво стійкі до хвороб сорти, дотримуватися умов сівозміни. Рекомендується вирощувати рапс і гірчицю на колишньому місці не раніше ніж через 3-4 роки, а при наявності білої і сірої гнилі – через 7-8 років, дотримуючись просторову ізоляцію (не менше 1 км) від культур сімейств бобових, капустяних, соняшнику, кукурудзи . Кращі попередники для насіннєвих посівів – багаторічні трави, для товарних посівів – зернові.

У систему захисту ріпаку та гірчиці від хвороб і шкідників входить розпушування і боронування в період вегетації, а також боротьба з бур’янами та комахами-резерваторами і переносниками збудників захворювань. Вносять в оптимальних дозах добрива, переважно фосфорно-калійні, що підвищують стійкість рослин до патогенів.

Система захисту ярого ріпаку та гірчиці