Жовтневі семінари з представниками мікро,- малих та середніх агропідприємств щодо безпечного застосування ЗЗР та програми “КРЕДИТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВРОЖАЮ”

Продовжуємо розповідати вам про нашу інформаційну діяльність в межах програми «КРЕДИТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВРОЖАЮ». Ця ініціатива реалізується за підтримки Програми USAID АГРО і дає можливість мікро-, малим і середнім агровиробникам придбати засоби захисту рослин, мікродобрива, біопрепарати та ад’юванти на вигідних умовах відтермінування оплати (отримуйте зараз – оплачуйте після збору врожаю).
Протягом жовтня відбулися два заходи за участі команди спеціалістів Himagro M та представників агропідприємств, які були присвячені деталям цієї програми, а також темі безпечного застосування ЗЗР.
08.10.2024 року відбулась поїздка в село Ласки Коростенського району до представників агрономічної служби компаній ТОВ «Зоря», ФГ «Кавецького», ТОВ «Агроарам», ТОВ «Набережний».
Заступник генерального директора з наукового супроводу ВІП клієнтів, к. с.-г. наук, Фещук О.М. надав деталі щодо умов можливої співпраці з компанією «Хімагромаркетинг» з відтермінуванням оплати за обраний товар. У господарствах активно застосовують продукцію Himagro M, задоволені ефективністю та зауважили, що можливість отримання ЗЗР із відтермінуванням оплати надасть їм змогу без запізнень проводити хімічні обробки в технологічних процесах.
Крім того, учасники семінару обговорили переваги застосування бакових обробок ЗЗР. Особливо жваво дискусія розгорнулася навколо теми зниження пестицидного навантаження на агроекосистеми за рахунок зменшення кількості обприскувань. Також представник департаменту АПК проінформував про результати продуктивності культур у регіоні та підкреслив важливість доступу до кредитів саме для мікро,- малих та середніх агропідприємств у сьогоднішніх умовах господарювання. Варто зазначити, що фермери задоволені цьогорічними цінами на продукцію та результатами врожайності.
Директор управління контролю дотримання екологічної безпеки, к. с-г. наук, Полінкевич В.А. наголосив учасникам заходу про важливість використання засобів індивідуального захисту працівниками при застосуванні засобів захисту рослин, для попередження випадків отруєнь при роботі з пестицидами.
Він нагадав, що для мінімізації ризиків професійних отруєнь та негативного впливу на довкілля слід суворо дотримуватися визначених регламентів застосування препаратів, санітарних правил і норм, що включають гігієнічні вимоги до транспортування, зберігання та застосування пестицидів.
Варто зауважити, що в деяких господарствах уже створено належні санітарно-гігієнічні умови для роботи і відпочинку працівників: дотримані правила користування отруйними речовинами, використання засобів особистого захисту, з комфортом організовані місця для харчування та відпочинку.
22.10.2024 року відбувся семінар у селі Голоби Ковельського району Волинської області. У заході взяли участь 4 представники мікро,- малих та середніх агропідприємств, а саме: СТзОВ «Вежа», СФГ «Колос», СТзОВ «Дружба», СФГ «Геркулес» та представник Департаменту АПК Волинської області.
Директор науково-інноваційного департаменту, к. с.-г. наук, Чайка О.В. презентував учасникам заходу системи захисту с.-г. культур від компанії та детальні умови програми «Кредитне забезпечення врожаю».
Учасники семінару обговорили результати врожайності в 2024 році, виокремили фактори, які вплинули на збереження врожаю. Зона Полісся України, як правило, характеризується надлишковою кількістю вологи у весняний період та дефіцитом вологи влітку, при підвищенні температури більше 30 градусів за Цельсієм. Через надмірні опади можливості своєчасного використання ґрунтових гербіцидів не було, а конкуренція бур’янів із культурними рослинами призвела до зниження планових врожаїв.
Представник компанії ТОВ «Набережний» повідомив про урожайність кукурудзи 5-6 т/га при плановій 7-8 т/га. ФГ «Кавецького» завдяки використанню органічних добрив від ВРХ отримують по 8-10 т/га кукурудзи.
Директор управління контролю дотримання екологічної безпеки, к. с-г. наук, Полінкевич В.А. акцентував увагу учасників заходу на важливості контролю дотримання заходів безпеки праці, забезпечення та використання працівниками засобів індивідуального захисту при застосуванні засобів захисту рослин, для попередження нещасних випадків при роботі з пестицидами.
Він також підкреслив, що для мінімізації ризиків небезпечних впливів, професійних отруєнь та шкоди для довкілля слід суворо дотримуватися визначених регламентів застосування препаратів, санітарних правил і норм, що включають гігієнічні вимоги до транспортування, зберігання та застосування пестицидів. Наостанок Володимир Анатолійович нагадав, що забруднення ґрунту, води та повітря понад допустимі норми може призвести до цивільної, адміністративної та навіть кримінальної відповідальності відповідно до українського законодавства.
ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО ПРОГРАМИ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ АГРАРІЇВ
“КРЕДИТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВРОЖАЮ” ВЖЕ ЗАРАЗ!
Діяльність стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується Chemonics International