Надійний захист цукрових буряків | Himagro M

Система захисту цукрового буряка

Ґрунтово-кліматичні умови та сучасні технології вирощування цукрових буряків дають змогу у зоні достатнього зволоження отримувати урожай коренеплодів понад 65 т/га та до 55 т/га − нестійкого. Але серед агровиробників наразі актуальним є питання, як отримати урожай коренеплодів понад 70 т/га.

 

Багаторічний досвід показує, що однією з головних перешкод на шляху отриманні таких врожаїв є шкідливі об’єкти (шкідники, збудники хвороб, бур’яни), які присутні щороку і можуть знижувати урожайність культури без застосування системи захисту в середньому до 50 % і більше.

 

Пропонуємо Вам систему захист цукрового буряка від «Хімагромаркетинг», яка допоможе Вам отримати високі врожаї у сезоні 2018 року.

 

По-перше, необхідно провести сівбу буряків у ранні терміни (І декада квітня) адже затягування посіву до ІІ-ІІІ декади квітня може сприяти втратам до 20 % врожаю. Обов’язкова умова при проведенні сівби − швидкість руху агрегату не більше 5-6 км/год., що дасть можливість рівномірно розподілити насіння по площі та закласти на однакову глибину.

 

При засміченості полів злаковими бур’янами (види мишію, просо куряче, сорго та ін.) і деякими видами однорічних дводольних бур’янів економічно виправданим буде внесення до появи сходів буряків ґрунтового гербіциду Авангард (метолахлор, 960 г/л) 1,6-2,6 л/га. Період захисної дії від 4 до 6 тижнів в залежності від погодних умов. Діюча речовина препарату блокує ділення клітин, в результаті чого чутливі бур’яни припиняють ріст на ранніх стадіях розвитку.

 

Високочутливі: вівсюг звичайний, гумай (з насіння), рутка лікарська, мишії, куряче просо, просо (види), падалиця зернових.

Cередньочутливі: амброзія (види), канатник теофраста, гірчак (види), роман польовий, ромашка (види), хрінниця крупковидна, щириця (види).

Слабочутливі: курячі очка польові, грицики звичайні, лобода біла, портулак городній, редька (види), гірчиця польова, паслін чорний.

 

Важливе значення в системі захисту посівів цукрових буряків від бур’янів має своєчасне проведення першої обробки по сходам буряків. Фахівці компанії «Хімагромаркетинг» рекомендують аграріям першу хімічну обробку проводити в фазі сім’ядоль культури. Адже більшість бур’янів в цей період також перебуває в цій фазі, і їх майже не видно на полі, але працювати проти них вже необхідно:

 

Горизонт (фенмедифам, 91 г/л, десмедифам, 71 г/л, етофумезат, 112 г/л) 1,0-3,0 л/га. Селективний трьохкомпонентний гербіцид з ґрунтовою дією. Проникаючи в рослини препарат порушує фотосинтез і обмін білків в клітинах бур’янів, сповільнює ріст меристемних тканин і поділ клітин. Висока температура повітря (до 25 °С) і інтенсивне сонячне випромінювання підсилюють його дію.

 

Високочутливі: грицики звичайні, дурман звичайний, жовтозілля весняне, зірочник середній, глуха кропива стеблеобгортаюча, лобода (види), лутига розлога, мак дикий, паслін чорний, підмаренник чіпкий, портулак городній, гірчак звичайний, талабан польовий, фіалка польова, щириця звичайна.

Середньочутливі: вівсюг, жовтець повзучий, мишій (види), нетреба (види), плоскуха (види), куряче просо, просо (види), ромашка (види), чина бульбиста, щириця біла, щириця лободовидна.

Стійкі: горошок мишачий, пирій повзучий, ромашка лікарська, свинорий пальчастий, гірчак почечуйний, гірчак березковидний.

 

Звертаємо вашу увагу, що для швидкого зв’язування робочого розчину гербіцидів з ґрунтовою вологою до гербіцидів потрібно додавати ґрунтовий ад’ювант Супер Скрін. Препарат допомагає діючій речовині пестицидів проникати через клітинну мембрану рослин, захищає діючу речовину препарату від передчасної деградації під дією ультрафіолетового випромінювання, зменшує поверхневий натяг олійних та водних розчинів.

Норма витрати:

  • З ґрунтовими гербіцидами – 150-200 мл/га;
  • З пестицидами по вегетації культури – 50-100 мл/га.

 

Норвел (хізалофоп-п-етил 50 г/л) 1,0-1,3 л/га. Системний гербіцид Норвел використовується для боротьби з однорічними і багаторічними злаковими бур’янами, в тому числі з пирієм повзучим та свинориєм. Ідеально вирішує проблему знищення злакових бур’янів, починаючи з фази 1-2 справжніх листків бур’янів. Знищує підземну частину злакових бур’янів і запобігає можливість повторного відростання. Має високу ефективність в боротьбі з падалицею зернових культур при мінімальних дозах. Відсутня післядія препарату на наступні культурні рослини в сівозміні. Застосовується в широкому діапазоні фаз росту культурних рослин. Сумісний з більшістю пестицидів (не рекомендується змішувати з Цукрон +, а також з фосфорорганічними інсектицидами в зв’язку зі зниженням біологічної ефективності).

 

Норвел Екстра (хізалофоп-п-етил 125 г/л). Селективний гербіцид призначений для боротьби з однорічними і багаторічними злаковими бур’янами, має тривалий період впливу препарату − можна використовувати в широкому діапазоні фаз розвитку культур і бур’янів. Сумісний в бакових сумішах з проти дводольними гербіцидами. Високоефективне вплив в малих дозах (0,6-1,2 л/га) в боротьбі з падалицею зернових культур.

 

 

Залежно від видового складу і фази розвитку бур’янів підбираються препарати та їх бакові суміші. Зазвичай застосовують гербіцид Цукрон + (клопіралід, 300 г/л) 0,3-0,5 л/га. Його потрібно вносити у проміжку першої та другої пари листків цукрових буряків. Але при високій засміченості поля видами осотів можна практикувати дробове внесення (перша обробка у фазі розвинених сім’ядоль буряка, не більше 1/3 норми).

 

У період вегетації для профілактики і боротьби з хворобами, наша компанія рекомендує застосовувати такі фунгіцидні препарати:

 

Байзафон (триадимефон, 250 г/кг) 0,6-0,7 кг/га. Системний фунгіцид захисної та лікувальної дії. При профілактичному застосуванні перешкоджає проникненню інфекції в рослину, при початковому зараженні − знищує інфекцію, після зараження рослини − відразу зупиняє розвиток інфекції. Забезпечує відмінний контроль борошнисторосяних, іржі та інших захворювань. Обробка Байзафон підвищує в листі вміст хлорофілу, каротиноїдів, ксантофіла і нуклеїнових кислот. Має антистресову властивості, підвищує морозо- і посухостійкість. Препарат сумісний з більшістю пестицидів з нейтральною хімічною реакцією.

 

Доктор Кроп (карбендазим, 500 г/л) 0,6-0,8 л / га. Має профілактичну і лікувальну дію, зупиняючи захворювання в ранній фазі. Діюча речовина швидко проникає в рослину і перерозподіляється в ньому, перешкоджаючи зараженню з середини і зовні. Завдяки вдалій формуляції забезпечує відмінний контроль більшості грибкових захворювань. Захищає від інфекцій, які знаходяться як у середині, так і на поверхні рослин. Має швидке початкове дію і тривалий захисний період. Ідеальний компонент для бакових сумішей.

 

Фитолекарь (флутріафол, 250 г/л) 0,25 л/га. Має куративну дію проти комплексу найбільш шкідливих захворювань. Відмінною особливістю діючої речовини є його здатність швидко проникати в рослину і пересуватися тканинами до місць локації інфекції, викорінюючи захворювання і забезпечуючи тривалий захист культури. Препарат контролює такі захворювання як церкоспороз, борошниста роса, іржа, фомоз.

 

Універсал (тебуконазол 500 г/кг) 0,25-0,3 кг/га. Високоефективний багатофункціональний системний фунгіцид, що володіє профілактичною, лікувальною і викорінюючою дією. Діюча речовина швидко проникає в рослину, перерозподіляючись в ньому, перешкоджаючи зараженню. Має швидкий стоп-ефект, має регенеруючу дію. Сумісний з більшістю інших засобів захисту рослин і добривами, крім лужних.

 

Стробітек (крезоксіл-метил, 500 г/кг) 0,2-0,3 кг/га. Контактний фунгіцид з захисним, лікувальним і тих, які викорінюють дією і частково-локально-системною ефектом. Діюча речовина, володіє трансламінарною дією, тобто, розподіляється по всій площі листка рослини, проникає в тканини чим викликає частково системний ефект. Фунгіцид ефективно пригнічує гриби, які з’являються на поверхні листя, а якщо до часу обробки листя вже вражені хворобою, надає лікувальну і викорінює дію, пригнічуючи ріст міцелію і спороутворення. Стробітек найбільш ефективний при застосуванні в ранні стадії розвитку інфекції. Має широкий діапазон в термінах застосування. Рекомендований для 2-3-х кратного застосування в перебігу вегетації. Стробітек в системі захисту рекомендується застосовувати в бакових сумішах або при послідовних обробках з іншими фунгіцидами.

Церкоспороз цукрового буряку

Церкоспороз цукрового буряку

Стробітек Мульті (крeзoксим-мeтил, 125 г/л + прoпікoнaзoл, 150 г/л) 0,6- 0,8 л/га. Механізм дії − інгібування мітохондріального дихання внаслідок придушення активності цитохром з редуктази. Тобто відбувається порушення електронного транспорту в комплексі три мітохондріальної мембрани, що призводить до пригнічення клітинного дихання. Пропіконазол − пригнічує процеси синтезу ергостеролу в клітинах чутливих фітопатогенів, пригнічує спороутворення.

 

Тіофен (тіофонат-метил 700 г/кг) 0,2-0,3 кг/га. Діюча речовина фунгіциду зупиняє поділ ядер патогена і виключає проростання суперечка, викликає стоп-ефект в розвитку патогенів. Також препарат виконує лікувальну дію на пошкоджених органах і тканинах рослин. Може частково виконувати інсектицидну дію проти деяких видів попелиці, токсичний для ґрунтових нематод. Препарат мало токсичний для людей і корисних комах. Фунгіцид сумісний з багатьма препаратами захисту рослин, крім фунгіцидів на основі міді.

 

Цукровий буряк може пошкоджуватися значною чисельністю шкідників із різних біологічних груп. Під час вегетації потрібно враховувати економічні пороги шкідливості та вибирати найкращі строки обприскування посівів для максимального знищення того чи іншого шкідника.

 

А для цього ми пропонуємо застосовувати слідуючі інсектициди:

Ньюстар (зета-циперметрин, 100 г/л) 0,15-0,2 л/га. Економний високоефективний інсектицид контактно-кишкової дії для боротьби з сисними та листогризучими шкідниками. Діюча речовина впливає на окремі ділянки постсинаптичних рецепторів у комах і порушують нормальне функціонування нервової системи, що призводить до паралічу всього організму і загибелі комахи.

 

Резонанс (хлорпірифос, 480 г/л) 1,5-2,0 л/га. Високоефективний фосфорорганічний контактно-кишковий інсектицид з тривалим періодом захисної дії для захисту від листогризучих, сисних та прихованоживуючих шкідників. Діюча речовина хлорпірифос є інгібітором холінестерази, впливає на нервову систему шкідників, викликаючи параліч і подальшу загибель комахи.

Хрущ лічинка та імаго

Хрущ лічинка та імаго

Оперкот (лямбда-цигалотрин, 50 г/кг) 0,1-0,2 кг/га. Препарат швидкої дії з вираженим “нокдаун-ефектом”. Загибель шкідників настає відразу після обробки. Діюча речовина надійно утримується на поверхні рослин. Високоефективний проти широкого спектра сисних і листогризучих шкідників на всіх стадіях від личинки до імаго. Контролює розвиток кліщів, що дає можливість скоротити спеціальні обробки акарицидами. Не викликає фітотоксичності. Препарат добре поєднується в бакових сумішах з фосфорорганічними інсектицидами і неонікотиноїдами. Термін очікування − 20 днів.

 

Оперкот Акро (імідаклоприд, 300 г/л і лямбда-цигалотрин, 100 г/л) 0,15- 0,2 л/га. Інсектицид системної, контактного і контактно-кишкової дії проти широкого спектра сисних і листогризучих шкідників з максимальною стартовою активністю і тривалим періодом захисної дії. Завдяки тому, що в складі інсектициду Оперкот Акро є 2 компонента, відсутній такий неприємний момент, як виникнення можливої резистентності (звикання шкідників до інсектициду). Імідаклоприд блокує постсинаптичні нікотинілові рецептори в комах і перериває фізіологічну іннервацію нервів, що призводить до ураження нервової системи і загибелі комахи. Лямбда-цигалотрин впливає на окремі ділянки постсинаптичних рецепторів в комах і порушує нормальне функціонування нервової системи, що призводить до загибелі комахи.

Бурякова блішка

Бурякова блішка

Фараон (хлорпирифос, 480 г/л і лямбда-цигалотрин, 7,5 г/л) 1,0 л/га. Ефективно пригнічує резистентні форми шкідників, що виникають в процесі інтенсивного застосування інсектицидів однієї хімічної групи. Володіє потужною фумігаційною активністю, що дозволяє знищувати шкідників, які таємно живуть або перебувають в укриттях, завдяки чому перевершує багато інших інсектицидів за рівнем ефективності. Забезпечує надзвичайно швидку дію, що в свою чергу знижує залежність від погодних умов. Виявляє дію на всі стадії розвитку шкідливих комах. Володіє акарицидним ефектом. Ефективний при низьких температурах (від +5 °С). Не проявляє фітотоксичність на культурну рослину за умови дотримання регламенту застосування.

 

Фостран (диметоат 400 г/л) 0,5-2,0 л/га. Інсектоакарицид системно-контактної дії, для знищення сисних і листогризучих шкідників. Препарат швидко розноситься по рослині, легко проникає в організм шкідника через травну систему, органи дихання і хітиновий покрив, блокуючи нервову систему. Після цього настає параліч організму і смерть комахи або кліща. Після обробки рослин захисну дію зберігається протягом 10-14 днів. Фостран використовується в бакових сумішах, сумісний з препаратами піретроїдної групи. Препарат не фітотоксичний, немає негативного впливу на навколишнє середовище.

Кравчик

Кравчик

 

Для формування врожаю цукровий буряк потребує значної кількості мікроелементів. Найнеобхіднішим для нього є бор, який потрібно вносити в дві найкритичніші фази розвитку цукрового буряку:

 

У фазі 4-8 листів бор рекомендують вносити позакоренево такими мікродобривами як Акселератор Гідро Бор (1,0-3,0 л/га) або Акселератор Моно Бор (2,0-4,0 л/га). Окрім бору рослинам потрібні інші мікроелементи такі як цинк, сірка, магній, молібден. Найефективніше вносити ці елементи живлення у вигляді водного розчину наступних добрив: Сульфомаг (3-5 кг/га), Акселератор Моно Цинк (1,0-2,0 кг/га), Акселератор Молібден (1,0-2,0 кг/га).

У фазі 10-12 листків потрібно провести повторне внесення бору та інших макроелементів по листу, що сприятиме підвищенню стійкості рослин до хвороб, критичних погодних умов і підвищить цукристість буряка.

 

В фазу змикання рядів необхідно підживити цукровий буряк комплексом мікроелементів, що міститься в наступних добривах:

І пам’ятайте, надійний захист – запорука ваших достатків!

Перейти до вмісту