Сульфо Маг - добриво, яке чекає рослин | Himagro M

СульфоМаг – добриво, яке чекає рослина!

Для свого росту, розвитку і розмноження рослини потребують певного набору поживних речовин. Тому одне з першорядних завдань агронома – забезпечити вирощувані культури всіма необхідними макро-, мезо- і мікроелементами в необхідній кількості і оптимальному поєднанні. А для цього потрібно знати і враховувати особливості цих речовин, їх взаємодію, потребу рослин, тип ґрунту, кліматичні умови і т.д. Слід врахувати також і те, що нові високопродуктивні сорти і гібриди мають інтенсивний обмін речовин, який вимагає достатньої забезпеченості всіма елементами живлення. Без цих елементів не може нормально завершитися життєвий цикл будь-якої рослини, і в фізіологічних функціях вони незамінні.

Серед способів використання добрив виділяють: внесення в ґрунт, позакореневе підживлення, збагачення насіння, і фертигацію. Живильні речовини можуть бути внесені як окремо, так і в складі інших добрив (введені до складу рідких або твердих добрив або нанесені на поверхню гранул).

Вченими давно доведено, що для отримання запланованого врожаю необхідно внести, з урахуванням родючості ґрунту, необхідну кількість поживних речовин. Але навіть на високородючих і удобрених ґрунтах рослини в силу різних причин можуть відчувати голодування від нестачі тих чи інших необхідних елементів, а порушення балансу харчування (особливо в критичні періоди) – це прямі втрати врожаю і його якості.

Для відновлення балансу поживних речовин, компанія “Хімагромаркетинг” пропонує добриво на основі сірки та магнію — СульфоМаг.

СульфоМаг — це цінне джерело сірки та магнію. Особливо він високоефективний для тих культур, які відчувають гостру нестачу цих елементів для повноцінного розвитку. Добриво впливає як на врожайність сільськогосподарських рослин в цілому, так і на якісні показники врожаю — вміст білків, вуглеводів, вітамінів і багато іншого.

Значення магнію для рослин:

Магній — найважливіший елемент програми живлення рослин і служить структурним компонентом рослинних тканин, будучи центральним атомом молекули хлорофілу. Він необхідний для швидкого перебігу ростових процесів, ділення клітин, підтримання рівня білків, побудови пектинових речовин клітинних стінок, а також впливає на засвоєння фосфору. При нестачі магнію виникає міжжилковий хлороз, некроз нижнього старого листя, слабкий розвиток плодів і як наслідок – низький урожай. Надлишок магнію може знизити засвоєння Ca, K, і Mn. Вміст і форма магнію в ґрунті, часто визначається географічними положеннями, рівнем опадів, виносом культурою-попередником, наявністю калію та інших обмінних катіонів. Високі рівні інших катіонів K +, NH4 +, Mn2 +, Ca2 +, можуть блокувати процес засвоєння магнію рослиною. Ефект від застосування будь-яких добрив залежить від форми або фізичного, або хімічного складу добрива. У разі магнію, форма, в якій знаходиться цей елемент, є ключовим фактором.

 

Культурами чутливими до нестачі магнію є: ріпак, зернові, цукровий буряк, кукурудза, бобові, томати, огірки, картопля.

 

Культури, гостро реагують на дефіцит сірки: ріпак, картопля, соя, овес, цукровий буряк, хміль.

 

При дефіциті магнію в рослинах спостерігаються такі ознаки:

  • пригнічується ріст рослин;
  • погіршуються процеси формування і дозрівання плодів;
  • процес синтезу хлорофілу сповільнюється;
  • знижується врожайність;
  • знижується якість продукції;
  • зменшується опір хворобам;
  • зростання коренів пригнічується;
  • зменшується зав’язування качанів і формування зерна;
  • з’являється міжжилковий хлороз.
Ознаки нестачі магнію

Ознаки нестачі магнію

Сірка відіграє велику роль для правильного росту і врожайності рослин. Нестача сірки веде до уповільнення активності біологічних процесів, що відбуваються під час вегетації рослини. Вона є невід’ємною частиною в процесі синтезу білків. Сьогоднішні реалії диктують нам такі умови, що мало виростити високий урожай – потрібно подбати і про його якість. Крім того, при підгодівлі сільськогосподарських культур враховують не тільки рівень засвоєння поживних елементів, але і намагаються створити цілу систему харчування. Вона повинна ґрунтуватися на збалансованому співвідношенні макро- і мікроелементів, забезпечувати рослину в критичні фази розвитку.

Недолік сірки в сільськогосподарських культурах проявляється наступними ознаками:

  • сповільнюється синтез білків і амінокислот;
  • відбувається накопичення азоту в небілковій формі;
  • накопичується надмірна кількість нітратів;
  • зменшується вміст цукрів;
  • зменшується вміст жирів в олійних культурах;
  • рослини припиняють зростання і розвиток;
  • листя стає світло-жовтим;
  • зменшується кількість стручків;
  • знижується стійкість до хвороб і шкідників;
  • знижується життєздатність бульбочкових бактерій;
  • качани кукурудзи гірше наповнюються зерном.
Ознаки нестачі сірки

Ознаки нестачі сірки

Отже для отримання високого та якісного врожаю вкрай необхідно подбати про повне забезпечення рослин цими поживними речовинами – магнієм та сіркою, і недаремно саме ці елементи в необхідній концентрації містяться в добриві СульфоМаг. Адже сульфат магнію в складі добрива СульфоМаг неабияк збільшує і підвищує кількісно і якісний стан річного врожаю. Після його використання можна помітити прискорене зростання нових пагонів, і появу більшої кількості плодів. Також він здатний поліпшити смакові якості деяких рослин, а також збільшити вміст крохмалю і вітамінів в плодах.

СульфоМаг запобігає виникненню слабкого розвитку плодів, міжжикового хлорозу, некрозу нижнього старого листя.

При додавання СульфоМагу до робочого розчину сечовини, зменшується дія опіків (при сухій погоді), які можуть виникнути в результаті використання самої сечовини.

Завдяки двом важливим для рослин елементів живлення – магнію і сірки, СульфоМаг має широкий спектр використання на сільськогосподарських культурах. Добриво має важливу особливість нейтралізувати токсичні для рослини біурети, які містяться в карбаміді. Також бажано вживання СульфоМагу разом з іншими добривами, які містять в складі азот і фосфор.

Рекомендована норма внесення  для листкового підживлення у вигляді водного розчину –концентрація розчину від 2 до 5%.

Застосування СульфоМагу:

Культура Рекомендований період обробки
  Перше внесення Друге внесення
Зернові Початок кущення Період виходу в трубку
Ріпак Початок весняної вегетації Період зеленого бутону (на початку)
Картопля Початок інтенсивного росту та розвитку Період бутонізації
Цукровий буряк 4-8 листки Через 15-20 діб після першого внесення
Кукурудза 4-7 листки Через 10-15 діб після першого внесення
Горох 6-8 листків Період бутонізації
Люпин Добре сформована розетка Період бутонізації

 

 Рекомендації щодо застосування:

СульфоМаг можна поєднувати з розчином сечовини і мікродобривами, а також з відповідними пестицидами.

Норма одноразового внесення на зернові культури становить від 2,5 до 5 кг / га, а на технічні культури (цукровий буряк, ріпак, соняшник, соя, картопля) 5-10 кг / га, в залежності від результатів агрохімічного обстеження або листової діагностики. Рекомендований витрата робочої рідини – 200 – 300 л / га.

Температура води для якісного розчину СульфоМагу не повинна бути нижче 20 ° С.

Для плодових дерев і чагарників: рекомендовані концентрації розчину – 1%, витрата робочої рідини 500 л/га. Перша підгодівля по завершенню цвітіння, наступні з інтервалом в 14 днів.

У захищеному ґрунті добриво застосовується у вигляді водного розчину з концентрацією 0,1 – 0,2%.

Листову підгодівлю не рекомендується проводити при інтенсивному сонячному випромінюванні і високих температурах.

 

Будьте впевнені, що добриво СульфоМаг принесе вам високі прибавки при вирощуванні ваших культур!

Перейти до вмісту